Nasza działalność

Piotr Pluta

Piotr Pluta

Nazywam się – Piotr Pluta

Mam – 15 lat

Chorowałem na – Chłoniaka Hodgkina

Zanim zachorowałem – chodziłem do 4 klasy szkoły podstawowej, kiedy zachorowałem na raka. Bardzo dużo się śmiałem, ciesząc każdą codzienną chwilą. Wiedziałem, że dzieci mogą chorować. Ja, też od urodzenia zmagam się z problemami zdrowotnymi.

Z czasu mojej choroby najbardziej pamiętam – zabawy i wzajemne wsparcie moich chorych przyjaciół, rozmowy, czytanie książek na świetlicy, rysowanie z Paniami nauczycielkami. I w ogóle pamiętam wszystkich dzielnych wojowników, wszystkich lekarzy, pielęgniarki i bliskich. Wszyscy tworzyliśmy, jedną wielką rodzinę. Zarówno wtedy, jak i dziś pozostajemy w bliskich relacjach, które mają ciąg dalszy.

Najbardziej brakowało mi – mojej babci i brata bliźniaka.

Największą siłę do walki z chorobą – dawała mi Mamusia, rodzina, przyjaciele, dobrzy ludzie.
Za co Wam bardzo dziękuje.

Dziś marzę o – marzę o tym, żeby być dobrym człowiekiem, pomagać, aby wszystkie dzieci były zdrowe i otoczone ogromem miłości.

Wszystkim dzieciom, które są chore, chciałbym powiedzieć – żeby walczyli z chorobą do końca i nie poddawali się. Jest to jedyny sposób, by dać sobie szansę już na starcie. A szanse są zawsze, trzeba tylko uwierzyć. Ja, choć daleko, jestem i będę zawsze z Wami. Przetrwamy to razem, otulam miłością, myślami, wsparciem, uśmiechem.

Kontakt z nami

Masz pytania? Chcesz nas odwiedzić?

  • ul. Krzemieniecka 120, 54-613 Wrocław

  • 71 782 66 68

  • NIP: 894-31-13-029
  • krs

    KRS: 0000693315

  • Numer konta: 72 1050 0086 1000 0090 3133 5228

Fundacja Urtica Dzieciom © Wszystkie prawa zastrzeżone | Realizacja Sensorama

Do góry