Skip to main content

Nasza działalność

Piotr Pluta

Piotr Pluta

Nazywam się – Piotr Pluta

Mam – 15 lat

Chorowałem na – Chłoniaka Hodgkina

Zanim zachorowałem – chodziłem do 4 klasy szkoły podstawowej, kiedy zachorowałem na raka. Bardzo dużo się śmiałem, ciesząc każdą codzienną chwilą. Wiedziałem, że dzieci mogą chorować. Ja, też od urodzenia zmagam się z problemami zdrowotnymi.

Z czasu mojej choroby najbardziej pamiętam – zabawy i wzajemne wsparcie moich chorych przyjaciół, rozmowy, czytanie książek na świetlicy, rysowanie z Paniami nauczycielkami. I w ogóle pamiętam wszystkich dzielnych wojowników, wszystkich lekarzy, pielęgniarki i bliskich. Wszyscy tworzyliśmy, jedną wielką rodzinę. Zarówno wtedy, jak i dziś pozostajemy w bliskich relacjach, które mają ciąg dalszy.

Najbardziej brakowało mi – mojej babci i brata bliźniaka.

Największą siłę do walki z chorobą – dawała mi Mamusia, rodzina, przyjaciele, dobrzy ludzie.
Za co Wam bardzo dziękuje.

Dziś marzę o – marzę o tym, żeby być dobrym człowiekiem, pomagać, aby wszystkie dzieci były zdrowe i otoczone ogromem miłości.

Wszystkim dzieciom, które są chore, chciałbym powiedzieć – żeby walczyli z chorobą do końca i nie poddawali się. Jest to jedyny sposób, by dać sobie szansę już na starcie. A szanse są zawsze, trzeba tylko uwierzyć. Ja, choć daleko, jestem i będę zawsze z Wami. Przetrwamy to razem, otulam miłością, myślami, wsparciem, uśmiechem.

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, żeby być na bieżąco
ze sztuką pomagania.