Skip to main content
Urtica Dzieciom

Fundacja Urtica Dzieciom

Działajmy razem
na rzecz dzieci chorych onkologicznie

Zapraszamy do współpracy wszystkie osoby, firmy i instytucje, które podzielają nasz zapał i chęć do działania.

Fundacja Urtica Dzieciom została powołana do życia w 2017 roku, jednak jako inicjatywa firmy Urtica Sp. z o.o., będącej największym dystrybutorem leków na rynku szpitalnym, istnieje już od 25 lat. Jej celem jest działanie na rzecz dzieci i młodzieży z chorobami nowotworowymi oraz ich rodzin.

Fundacja działa od początku 2017 roku i prowadzi inicjatywy realizowane wcześniej w spółce Urtica w ramach projektu CSR “Urtica Dzieciom”. Fundacja Urtica Dzieciom wspiera i prowadzi inicjatywy o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym i charytatywnym. Aktualnie z jej pomocy korzysta 19 dziecięcych oddziałów onkologicznych i hematologicznych w Polsce.

Anna Marusia - Prezes Fundacji Urtica Dzieciom
Anna Marusia

Jest Prezesem Fundacji Urtica Dzieciom. Zarządza zespołem, dba o realizację przyjętego planu działań oraz strategiczny rozwój organizacji. Do jej obowiązków należy również nadzór nad polityką administracyjną i księgową.

Urtica sesja binesowa wroclaw 1 79 scaled
Mateusz Sitek

Jest Wiceprezesem Fundacji Urtica Dzieciom. W obszarze jego działań jest dbałość o prawidłowe prowadzenie rozliczeń. Nadzoruje politykę finansową.

Urtica sesja binesowa wroclaw 1 141 scaled
Paulina Kucińska

Z Fundacją Urtica Dzieciom związana jest od 2022 roku. Obecnie zarządza działaniami administracyjnymi Fundacji i odpowiada za jej komunikację oraz promocję. Jest odpowiedzialna za wsparcie organizacji „Słonecznej Galerii” i Gali Urtica Dzieciom.

Maciek zdjęcie (1)
Maciej Grzeszczuk

Wspiera działania Fundacji i angażuje się w rozmaite projekty. Jest odpowiedzialny za tworzenie treści graficznych do komunikacji wewnętrznej oraz zajmuje się stroną internetową Fundacji.

Projekt bez nazwy (26)
Alina Kudryńska

Alina dołączyła do zespołu jako Specjalistka ds. Projektów CSR i Fundraisingu. W Fundacji zajmuje się głównie pozyskiwaniem partnerów działających zgodnie z polityką ESG i koordynowaniem projektów CSR.

małgosia
Małgorzata Kaczmarczyk

Małgosia zajmuje się obsługą darowizn realizowanych przez Fundację, współpracuje ze szpitalami i z producentami. Pomaga także rozwijać portal charytatywny FUrtka i współpracę z biznesem.

Kontakt

  • ul. Krzemieniecka 120,
    54-613 Wrocław

  • 71 782 66 68

  • biuro@urticadzieciom.pl

Partnerzy

Unicorn
MNWR

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, żeby być na bieżąco
ze sztuką pomagania.