Skip to main content

Bezpłatne Onkokonsultacje!

01 lipca 2020
Bezpłatne Onkokonsultacje Edycja 2023 (Dokument A3) (3)

„Onkokonsultacje” to cykl bezpłatnych sesji terapeutycznych z psychologami, przygotowany z myślą o dzieciach walczących z chorobami nowotworowymi oraz ich najbliższych. Projekt powstał w 2020 roku w odpowiedzi na sytuację epidemiologiczną, która utrudniała bezpośredni kontakt z psychologami. W roku 2023 ruszamy z jego kontynuacją. Zapisy ruszyły już 1 października br.

Spotkania ze specjalistami odbywają się w formie telefonicznej bądź on-line – każdy może wybrać dogodny dla siebie sposób kontaktu. Do udziału zapraszamy rodziców i bliskich dzieci chorych, a także samych małych pacjentów.

Specjaliści podpowiedzą, jak zachować się w sytuacji, gdy w życiu pojawia się choroba, a codzienność staje się walką o zdrowie. Pomogą odnaleźć się w sytuacji, gdy poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji zostaje obciążone do granic możliwości. Spróbują odbudować i zrozumieć świat, który wraz z diagnozą diametralnie się zmienił. Podczas spotkań, każdy może poruszyć temat, który najbardziej go interesuje.

Sesje terapeutyczne prowadzone są przez specjalistów z Centrum Psychoonkologii UNICORN, które współpracuje z Fundacją od wielu lat.

Do dyspozycji pozostają psychologowie: mgr Iwona Nawara i mgr Katarzyna Nowak-Ledniowska oraz dr hab. n. med. Marzena Samardakiewicz wykwalifikowana psychoterapeutka dziecięca.

Tegoroczna edycja „Onkokonsultacje” została rozszerzona o bezpłatne konsultacje z dietetykiem. Projekt skupia się na aspektach żywienia w chorobie nowotworowej. Z bezpłatnych konsultacji z dietetykiem onkologicznym mogą skorzystać rodzice i opiekunowie dzieci chorych na nowotwory. Dostarczą wiedzę na temat żywienia podczas choroby, które jest niezywkle ważnym elementem w procesie leczenia.

У межах проекту «ОНКОконсультації», реалізо-ваного при допомозі Фундації Urtica Dzieciom (Уртіка Дітям) пропонуємо для дітей, які страждають на онкологічні захворювання та їх близьких (батьків, братів, сестер та опікунів) безкоштовні консультації з дитячим психологом, психоонкологом та/або дієтологом. Психологи надають підтримку у важкій ситуації при хворобі дитини, допоможуть покращити і відновити загальний баланс стану здоров’я, покерують і підкажуть Вам y дальших кроках в даній ситуації. Дієтологи дадуть пораду в справі здорового харчування при захворюванню на ракa, що є важливим елементом для лікувального процесу хворої людини.

Щоб записатися на консультацію просимо про заповнення форми заяви. Після цього ми зв’яжемося з вами для підтвердження даних та узгодження дати консультації.

Консультації можливі українською мовою.

Plakat A4 Konsultacje psychologiczne
Plakat A4 Konsultacje psychologiczne

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, żeby być na bieżąco
ze sztuką pomagania.