Skip to main content

Pomoc psychologiczna dla dzieci i rodziców

udc

Walka z chorobą onkologiczną dziecka jest często bardzo trudna, długa i zmienia dotychczasowe życie całej rodziny. Dlatego tak ważne jest wsparcie leczenia szpitalnego poprzez inne formy terapii. Działania Fundacji Urtica Dzieciom kierowane są by pomóc najmłodszym, ale także ich bliskim.

Podczas turnusów terapeutycznych “Urtica Dzieciom Camp” organizowanych wspólnie z krakowskim Stowarzyszeniem Unicorn, dbamy, by program zajęć dopasowany był do potrzeb dzieci i rodziców. Pomoc psychologiczna, od momentu diagnozy, po cały okres walki z nowotworem jest tak bardzo potrzebna. – Według mojej wiedzy, terapia prowadzona podczas “Urtica Dzieciom Camp”, to jedyna taka w Polsce. To balsam dla duszy dzieciaków, ale również rodziców, którzy chętnie zapisują się na wyjazdy. Przede wszystkim ważne jest to, że razem z dzieckiem w turnusie uczestniczy opiekun, zapewniający wsparcie i poczucie bezpieczeństwa. Wszyscy wiemy, że choroba nowotworowa to nie jest sprawa jednej osoby. Jak choruje dziecko, to razem z nim choruje pół świata, pół jego świata – mówi Iwona Nawara, Dyrektor Centrum Psychoonkologii Unicorn, psychoonkolog, terapeuta.

O tym jak ogromne znaczenie dla dzieci chorych onkologicznie i ich bliskich ma udział w “Urtica Dzieciom Camp” Pani Iwona mówi także w poniższym materiale.

Zapraszamy do zapoznania się z  filmem.

 Przypominamy o możliwości udzialu dzieci chorych onologicznie i rodziców w bezpłatnym turnusie “Urtica Dzieciom Camp”. Więcej informacji o turnusach i zapisach znajdziecie tutaj.

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, żeby być na bieżąco
ze sztuką pomagania.