Skip to main content

Pomóż nam zorganizować wakacje dla
dzieci chorych na raka!


Są takie dzieci, które niestety spotyka zbyt wiele Straszydeł. To dzieci z chorobą nowotworową, które każdego dnia muszą stawiać czoła wielu lękom. Ich Straszydła przybierają formę paskudnej igły, nieprzyjemnego zabiegu czy kolejnej nocy w szpitalu bez Mamy i Taty. Jako Fundacja Urtica Dzieciom pomagamy dzieciom zmagającym się z rakiem i wspieramy w otrząśnięciu się z niego i odważnym pójściu dalej. Organizujemy turnusy terapeutyczne, które pozwalają wrócić po chorobie do normalności. 

0.28/100

Pomóż nam zorganizować wyjazd dla chorych dzieci na turnus terapeutyczny Urtica Dzieciom Camp, na którym będą mogły pożegnać się ze swoimi Straszydłami i poczuć, że są przede wszystkim dziećmi, nie tylko małymi pacjentami.

Jak wyglądają turnusy terapeutyczne?

Urtica Dzieciom Camp to pierwsze w Polsce turnusy terapeutyczne dla dzieci, które zmagają się z chorobą nowotworową i ich rodziców. To wakacje połączone z terapią. To spotkania ze specjalistami z zakresu psychoonkologii, dietetyki i rehabilitacji ruchowej. Nie szpital, nie szkoła, a wyjątkowe miejsce, w którym oprócz leczenia można rozwijać pasje, zrelaksować się, nauczyć nowych rzeczy i odkryć piękno świata. Program pełen jest zajęć warsztatowych ze specjalistami, ale także atrakcji, które uwalniają głowę od zmartwień. 

FR 20230721 0263
content 2543c4a2 af08 4bd6 a075 ebea252e0612

Poprzez udział w turnusach otwieramy dzieciom drzwi do powrotu do świata codziennego, który pamiętają sprzed choroby, a który niejednokrotnie tak ciężko przywrócić. 

Rodzicom zapewniamy przede wszystkim wsparcie psychoonkologiczne i zachęcamy do integracji.

Od 2016 roku zorganizowaliśmy Campy z Centrum Psychoonkologii Unicorn w Krakowie dla blisko 400 uczestników. Jeden turnus to pobyt dla dziewięciorga dzieci wraz z ich opiekunami na 6 dni. Koszt jednego turnusu to 40 000,00 zł.

Inicjatywa Urtica Dzieciom Camp jest bardzo potrzebna, dlatego zdecydowaliśmy się poprosić o Twoje wsparcie. Im więcej pieniędzy zbierzemy, tym więcej dzieci pojedzie na turnus terapeutyczny.

 Małych pacjentów, którzy potrzebują wsparcia specjalistów jest tak wiele!


Naszym celem jest zebranie 40 000,00 zł, aby móc wysłać na turnus kolejnych uczestników. Czy nam w tym pomożesz?


FR 20230809 0017

O nas

Fundacja działa na rzecz dzieci i młodzieży z chorobami nowotworowymi oraz ich rodzin. Wspiera i prowadzi inicjatywy o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym i charytatywnym. Wartością nadrzędną jest czas poświęcony dzieciom i zaangażowanie wielu osób i instytucji w to, by dzieci dotknięte chorobą nowotworową miały szansę na normalne życie i zabawę.

Wśród projektów prowadzonych przez Fundację, poza organizacją turnusów wakacyjnych, znajduje się m.in. cykl warsztatów plastycznych „Słoneczna Galeria” prowadzonych przez artystów plastyków i pedagogów, na 18. dziecięcych oddziałach onkologicznych i hematologicznych w Polsce. Zwieńczeniem każdej edycji „Słonecznej Galerii” jest coroczna aukcja charytatywna obrazów wykonanych przez małych pacjentów. Dochód z aukcji przekazywany jest wszystkim szpitalom zaangażowanym w projekt. Środki te pozwalają na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego, materiałów plastycznych i zabawek.

Fundacja Urtica Dzieciom organizuje turnusy już od 2016r., dlatego śmiało możemy powiedzieć, że realizacja projektu nie jest obarczona żadnym ryzykiem. Zbiórka powstała po to, abyśmy mogli zorganizować kolejne turnusy i zagwarantować uczestnictwo kolejnym dzieciom. To, ile wyjazdów się odbędzie, zależy już teraz tylko od Ciebie.

Osoby chętne do pomocy, wsparcia inicjatywy lub z ciekawymi pomysłami zachęcamy do kontaktu pod nr tel. 71 782 66 68, wysłania maila na adres: biuro@urticadzieciom.pl lub do przesłania wiadomości na naszym profilu na Facebooku: facebook.com/urtica.dzieciom
FR 20230721 0042

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, żeby być na bieżąco
ze sztuką pomagania.