Skip to main content

Status OPP dla Fundacji Urtica Dzieciom!

28 lipca 2020
Mail post OPP

Z dumą informujemy, że nasza Fundacja Urtica Dzieciom uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego.

To dla nas duże wyróżnienie i potwierdzenie naszej wiarygodności.

Co status OPP oznacza dla Fundacji?

Posiadanie statusu OPP wiąże się z szeregiem przywilejów, ale także z nowymi obowiązkami. Do grona organizacji pożytku publicznego dostają się te, które nieprzerwanie prowadzą swoją działalność przez co najmniej dwa lata. Spełniają także szereg warunków, z których najważniejsze w przypadku Fundacji Urtica Dzieciom to pomoc dla dzieci chorych onkologicznie, wsparcie ich rodzin oraz pełna transparentność wydatków.

Każdy z nas posiada teraz większą możliwość wparcia Fundacji, choćby poprzez przekazanie swojego 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Już dziś zachęcamy, aby w deklaracjach podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2020 wpisać numer KRS 693315 wskazując Fundację Urtica Dzieciom do otrzymania 1% podatku. Wszystkie pieniądze zebrane tą drogą trafią na finansowanie projektów realizowanych na rzecz dzieci chorych na nowotwory.

Jak zmienią się działania Fundacji?

Przyznanie statusu OPP pozwala fundacji na rozwinięcie skrzydeł. Wraz z nowymi środkami Fundacja Urtica Dzieciom będzie mogła dotrzeć z pomocą do większej liczby potrzebujących. Już dziś współpracujemy ze wszystkimi oddziałami onkologicznymi dla dzieci w Polsce, jednak potrzeby te są tak duże, że nie zawsze udaje się je wszystkie zrealizować. Ze środkami pozyskanymi z 1% będzie to o wiele łatwiejsze!

Fundacja planuje kontynuować swoje sztandarowe projekty: warsztaty plastyczne „Słoneczna Galeria” czy turnusy terapeutyczne “Urtica Dzieciom Camp”. Na pewno odbędzie się coroczna licytacja obrazów malowanych przez podopiecznych Fundacji, choć w tym roku – z powodu pandemii – w zmienionej formule. W planach Fundacji jest także wydanie kolejnej części „Vademecum onkologii dziecięcej”.

Praktyczne informacje dla osób chcących przekazać swój 1% na rzecz naszej Fundacji zostaną umieszczone w zakładce “Wesprzyj nas”. Zapraszamy do wspierania naszej Fundacji!

 

 

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, żeby być na bieżąco
ze sztuką pomagania.