Skip to main content

Słoneczna Galeria – czas start!

Słoneczna Galeria – czas start!

Już 11 oddziałów onkologii i hematologii dziecięcej w Polsce zadeklarowało udział w kolejnej edycji warsztatów plastycznych „Słoneczna Galeria”, więc organizacja spotkań ze sztuką ruszyła pełną parą!

Choć sytuacja epidemiologiczna nadal nie jest stabilna, a reżim sanitarny w szpitalach utrzymywany jest na najwyższym poziomie, udało nam się przygotować tegoroczne warsztaty zgodnie ze wszystkimi zasadami bezpieczeństwa. Malowania uczyć będą plastycy oraz nauczyciele szpitalni, którzy są już zaszczepieni, zatem ich obecność nie stanowi zagrożenia dla małych pacjentów. Warsztaty – podobnie jak ostatnio – nabiorą charakteru indywidualnych konsultacji, a uczestnicy zgłębiać będą sztukę malowaniaw swoich salach, unikając w ten sposób zgromadzeń w szpitalnych świetlicach.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji są dzieła światowego formatu – pojawi się więc zarówno Stanisław Wyspiański, Michał Anioł, jak i Salvador Dali, a nawet Leonardo da Vinci! Dzieci uczyć się będą zasad kopiowania obrazów, poznając przy tym kolejne techniki artystyczne i nurty malarskie.

Mamy nadzieję, że „Słoneczna Galeria” przyniesie podopiecznym Fundacji Urtica Dzieciom dużo radości, obudzi kreatywność i pozwoli choć na chwilę oderwać się od szpitalnej codzienności. Bo że arteterapia to doskonałe narzędzie do przeganiania wszelkich smutków – jesteśmy przekonani! Efekty pracy małych artystów będziemy mogli podziwiać podczas jesiennej Gali Urtica Dzieciom, na którą już dziś serdecznie zapraszamy.

Słoneczna Galeria – czas start

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, żeby być na bieżąco
ze sztuką pomagania.