Skip to main content

Podsumowanie roku 2018

14 stycznia 2019
Podsumowanie roku 2018

Przed nami nowy rok i nowe wyzwania! Zanim rozpoczniemy tegoroczne działania, przedstawiamy krótkie podsumowanie najważniejszych projektów zrealizowanych w roku 2018. Naszym celem jest pomoc dzieciom chorym onkologicznie oraz ich bliskim. Działania prowadzone w ubiegłym roku łączyło jedno hasło – Planeta Marzeń. Bo to marzenia dają nam siłę do walki o lepsze jutro, pozwalają choć na chwilę zapomnieć o chorobie i smutkach.

W minionym roku przeprowadziliśmy cykl warsztatów plastycznych “Słoneczna Galeria”, które odbywały się na 18 dziecięcych oddziałach onkologicznych i hematologicznych przez kilka miesięcy. Najmłodsi tworzyli kolorowe prace, a niektóre z nich prezentowały ich marzenia. Kolejnym działaniem była organizacja “Urtica Dzieciom Camp”. Podczas zimowych i letnich wakacji udało nam się zorganizować 5 turnusów terapeutycznych, w których udział wzięły dzieci chore onkologicznie oraz ich rodziny.

Idea marzeń miała swoje odzwierciedlenie także w ramach kampanii społecznej Planeta Marzeń. Dzięki wsparciu marzycieli z całej Polski udało nam się osiągnać cel kampanii. Dzięki temu otrzymamy środki finansowe na organizację kolejnych turnusów terapeutycznych i pomożemy w powrocie do zdrowia kolejnym dzieciom! W roku 2018 przekazaliśmy także darowizny finansowe do 18 oddziałów onkologicznych i hematologicznych w Polsce w łącznej kwocie ponad 300 tysięcy złotych na zakup potrzebnych sprzętów, materiałów edukacyjnych i innych przedmiotów służących małym pacjentom.

Podsumowaniem całorocznych działań była uroczysta 21. Gala Urtica Dzieciom, nazwana także jako Planeta Marzeń. Podczas tego wydarzenia odbyła się licytacja obrazów stworoznych przez małych pacjentów. Kwota uzyskana z aukcji prac zostanie przeznaczona na wsparcie oddziałów onkologicznych oraz organizację turnusów w 2019 roku.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali działania Fudacji Urtica Dzieciom w 2018 roku! Mamy nadzieje, że i w tym roku będziecie z nami i wspólnie będziemy działać na rzecz dzieci zmagających się z chorobą nowotworową.

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, żeby być na bieżąco
ze sztuką pomagania.