Skip to main content

Podsumowanie 26. Gali Urtica Dzieciom

0046 URTICA DZIECIOM 16.11.2023

Co mi w duszy gra?

To hasło przewodnie Gali Urtica Dzieciom, która już po raz 26 zgromadziła przedstawicieli świata kultury i biznesu na wyjątkowej aukcji charytatywnej prac wykonanych przez dzieci walczące z rakiem. Licytowanych było 155 obrazów oraz około 30 konstrukcji przestrzennych, przygotowanych w drewnie, glinie czy techniką linorytu. Zobaczyć je można na:

Wyboru dzieł – z ponad 900 wykonanych w ramach warsztatów „Słoneczna Galeria” – dokonali eksperci z Muzeum Narodowego oraz Muzeum Architektury we Wrocławiu, merytoryczni partnerzy wydarzenia.

0127 URTICA DZIECIOM 16.11.2023

Najdroższą pracą okazały się Piramidy, której autorem jest Julia Krzykała, 8-letnia pacjentka z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego w Zabrzu – sprzedana została za 27 000,00 zł! Ogromną popularnością cieszyły się również obrazy: Plany wakacyjne i Słoneczniki – każdy znalazł swojego właściciela za kwotę 20 i 17 tys. zł.

Gala zakończyła się sumą 527 600,00 zł, która jak zawsze przerosła oczekiwania organizatorów:

,,Dzisiejszy wieczór stanowi podsumowanie wielu miesięcy działań zespołu Fundacji Urtica Dzieciom, przede wszystkim 35 współpracujących z nami arteterapeutów, którzy na 19 oddziałach onkologii i hematologii dziecięcej całej Polski realizują warsztaty plastyczne, dające pacjentom chwilę zapomnienia od szpitalnej codzienności. Tak wielka hojność darczyńców jest niewątpliwą satysfakcją, ale także poczuciem wdzięczności za zaufanie, jakim nas obdarzają. Możemy zapewnić, że zebrane dziś pieniądze trafią tam, gdzie są najbardziej potrzebne.”
Anna Marusia,
Prezes Zarządu Fundacji Urtica Dzieciom
0109 URTICA DZIECIOM 16.11.2023

Cały dochód ze sprzedaży prac młodych artystów zostanie przeznaczony na zakup sprzętu terapeutycznego oraz stworzenie w szpitalach przyjaznych przestrzeni, które są przecież dla wielu dzieci drugim domem przez długie miesiące, a nawet lata.

I choć wydarzenie przeszło już do historii, osoby, które chcą wesprzeć projekty prowadzone przez Fundację Urtica Dzieciom, mogą wziąć udział w aukcji obrazów na platformie Allegro:

cover SP 6 1


Na sam koniec chcemy Państwu przedstawić film podsumowujący tegoroczną 26. Galę Urtica Dzieciom


Zapraszamy również do obejrzenia relacji zdjęciowej z 26. Gali Urtica Dzieciom:

Logo URTICA biala apla RGB 2
Wersja podstawowa
Zrzut ekranu 2023 11 20 143041
USP ZDRIWUE CMYK v.1
ewo pharma cmyk co 2
RPD LOGO 01
1 2
2c
3x
32.logo ZIG 3
logo prw podluzny bezczestotliwosci
4d 1
logo ONKORODZICE pasek 1
LOGO FARMAKOEKONOMIKA

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, żeby być na bieżąco
ze sztuką pomagania.