Skip to main content

Onkokonsultacje

07 kwietnia 2022
FB ONKO Coverphoto 03

1 marca Fundacja Urtica Dzieciom rozpoczęła kolejną, trzecią już edycję projektu „Onkokonsultacje”, którego celem jest wspieranie małych pacjentów oddziałów onkologii i hematologii w całej Polsce oraz ich bliskich. Onkokonsultacje to cykl bezpłatnych sesji terapeutycznych z psychologami, którzy udzielają wsparcia w trudnej sytuacji, jaką jest choroba dziecka.

Specjaliści pomogą odnaleźć się w sytuacji, gdy diagnoza sprawiła, że poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji zostało zburzone, a codzienność stała się walką o zdrowie. Pomogą zrozumieć i odbudować świat, który tak bardzo się zmienił. Podczas spotkań każdy może poruszyć temat, który najbardziej go interesuje.

Diagnoza choroby nowotworowej u dziecka rozsypuje świat całej rodziny. Gdy jednak leczenie i pobyt w szpitalu przerywają spadające z nieba bomby, poczucie bezpieczeństwa i stabilności zostaje obciążone do granic możliwości.mówi Justyna Sandorska, która od kilku lat całym sercem oddana jest pracy w Fundacji Urtica Dzieciom.Obecnie oddziały onkologii dziecięcej, z którymi współpracujemy przyjmują małych pacjentów z Ukrainy, oferując im pomoc medyczną. My jako Fundacja oferujmy im bezpłatne sesje terapeutyczne, które pomogą dzieciom i rodzicom poukładać świat na nowo – świat zrujnowany zarówno przez chorobę, jak i wojnę oraz emigrację. Specjaliści zadbają o emocje i prawidłową kondycję psychiczną dzieci, która, jak podkreślają współpracujący z nami lekarze, jest niezbędna w procesie leczenia onkologicznegododaje Justyna. W tym roku, w związku z wydarzeniami na świecie, projekt „Onkokonsultacje” został rozszerzony o sesje w języku ukraińskim. Chore onkologicznie dzieci z Ukrainy oraz ich bliscy, którzy w naszym kraju znaleźli schronienie przed wojną, również otrzymają potrzebne wsparcie specjalistów.

Sesje terapeutyczne prowadzone są przez specjalistów z Centrum Psychoonkologii UNICORN, które współpracuje z Fundacją od wielu lat. Do dyspozycji będzie dwóch psychologów: mgr Iwona Nawara i mgr Katarzyna Nowak-Ledniowska oraz dr hab. n. med. Marzena Samardakiewicz, Prof. UM, wykwalifikowana psychoterapeutka dziecięca.

Ze względu na bezpieczeństwo i wciąż trwającą sytuację epidemiologiczną, spotkania ze specjalistami odbywają się telefonicznie lub w formie online – każdy może wybrać dogodny dla siebie sposób kontaktu.

Aby skorzystać ze wsparcia, należy wypełnić formularz zamieszczony na stronie. Po weryfikacji zgłoszeń i wstępnym rozpoznaniu psychologicznym, ustalana będzie ilość koniecznych sesji, czas trwania oraz szczegółowy przebieg terapii.

ZAPISZ SIĘ NA KONSUTLACJE

Koszt projektu to 40 000 zł. „Onkokonsultacje” finansowane są przez Fundację Urtica Dzieciom, doskonale wpisując się w realizowaną od lat ideę wsparcia dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi oraz ich najbliższych.

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, żeby być na bieżąco
ze sztuką pomagania.