Skip to main content

Niezbędniki już czekają!

24 maja 2021
Niezbedniki juz czekaja

150 zestawów malarskich czeka na swoich małych właścicieli, dzieci objętych onkologicznym leczeniem szpitalnym w całym kraju. Bo choć realizowane od 2010 roku warsztaty plastyczne „Słoneczna Galeria” już wystartowały, w wielu placówkach wciąż niemożliwa jest ich realizacja w znanej dotychczas formule.

Podopieczni Fundacji Urtica Dzieciom – ze względu na osłabienie po chemioterapii oraz obniżenie odporności – nadal zmuszeni są do całkowitej izolacji społecznej, choć wszyscy tak bardzo cieszymy się ze stopniowego powrotu do normalności. Są takie szpitale, w których o znoszeniu restrykcji nie ma jeszcze mowy, a zagrożenie wirusem SARS-CoV-2 wymaga szczególnych zasad bezpieczeństwa.

Z myślą o nich, kolejny już raz, przygotowaliśmy zestawy materiałów plastycznych, m.in. bloków, kredek, farb czy pędzli, które umożliwią dzieciom wzięcie udziału w zajęciach z arteterapii. Do akcji dołączyły marki: Herlitz, Euro Trade, a także sklep „Kleks”, przekazując część niezbędnych przyborów. Dzięki nim nasi mali artyści będą mogli kreatywnie spędzić czas, a przy tym uwolnić emocje i wyrazić to, co nich naprawdę istotne.

 

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, żeby być na bieżąco
ze sztuką pomagania.