Skip to main content

Nagradzanie za pomaganie

01 czerwca 2021
Nagradzanie za pomaganie

Pomaganie to sztuka. W 2020 roku była to sztuka najwyższych lotów. Minione 12 miesięcy to trudny czas dla nas wszystkich – zaskakujący i pełen znaków zapytania. Jesteśmy dumni z tego, że mimo trudności organizacyjnych i ograniczeń, które przyniosła pandemia, udało nam się z powodzeniem zrealizować tak wiele pomysłów, a wśród nich te, które rodziły się z potrzeby chwili.

W odpowiedzi na izolację społeczną stworzyliśmy Onkokonsultacje, czyli sesje terapeutyczne ze specjalistami oraz Słoneczna Galeria on-line – warsztaty plastyczne dla najmłodszych. Obie inicjatywy były bezpłatne, a ze względu na sytuację epidemiologiczną, zorganizowane w formie zdalnej. Dołączyliśmy również do tworzonej przez spółki Urtica, PGF i Pharmalnik akcji #pomagamyszpitalom, mającej na celu wparcie placówek medycznych w to, czego najbardziej na początku pandemii brakowało: maseczek, przyłbic, środków do dezynfekcji czy ochrony osobistej. W roku 2020 przekazaliśmy na ten cel materiały o wartości ponad 103 tys. złotych, które trafiły do siedmiu placówek szpitalnych na terenie całego kraju.

 #POMAGAMYSZPITALOM

Wiemy, że nasze wysiłki przynoszą pozytywny skutek. Każdego dnia docierają do nas ciepłe słowa i gesty wdzięczności od podopiecznych, rodziców, terapeutów czy personelu medycznego. Tym bardziej jesteśmy zaszczyceni, iż projekty realizowane przez Fundację Urtica Dzieciom wskazane zostały w tegorocznym raporcie opracowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu jako dobry przykład do naśladowania. To dla nas niezwykłe wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy.

RAPORT FOB 

Nagrodzono nas również w XXIV edycji konkursu „Dobroczynność Roku 2020”, organizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Tu – w kategorii: „Walka ze skutkami pandemii Covid-19” – dostrzeżono realizowany w koalicji firm projekt #pomagamyszpitalom. Symboliczną statuetkę w naszym imieniu odebrała Renata Biel, Prezes Urtica Sp. z o.o.

Zapraszamy do obejrzenia filmu o akcji #pomagamyszpitalom

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, żeby być na bieżąco
ze sztuką pomagania.