Skip to main content

Podsumowanie 21. Gali Urtica Dzieciom

26 listopada 2018
Podsumowanie 21. Gali Urtica Dzieciom

W dniu 22 listopada 2018 roku w Zamku Topacz w Ślęzy koło Wrocławia odbyła się 21. Gala Urtica Dzieciom. Wydarzenie to było podsumowaniem całorocznych projektów realizowanych przez Fundację Urtica Dzieciom. Planeta Marzeń to hasło przewodnie, które łączyło wszystkie działania realizowane na rzecz dzieci chorych onkologicznie w 2018 roku. Dlatego w ten wspaniały wieczór goście przenieśli się na naszą Planetę Marzeń i byli świadkami łączeń międzygalaktycznych oraz lotu statku kosmicznego.

Podczas Gali odbyła się licytacja 125 obrazów stworzonych przez małych pacjentów z 18. oddziałów onkologicznych i hematologicznych w Polsce. Z aukcji prac plastycznych udało się zebrać ponad 265 tysięcy złotych. Kwota ta w całości zostanie przekazana na realizację celów statutowych Fundacji, m.in. na wsparcie finansowe placówek szpitalnych leczących dzieci chore onkologicznie.

Pozaziemska scenografia oraz filmowe wystąpienie Mirosława Hermaszewskiego były wyjątkowym dopełnieniem Gali. Wydarzenie uwieczniło także premiera piosenki – hymnu Fundacji pt. “Kolory marzeń” w wykonaniu Nicole Kuleszy.

 Relacja filmowa z 21. Gali Urtica Dzieciom jest dostępna tutaj.

Dziękujemy z Waszą obecność i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, żeby być na bieżąco
ze sztuką pomagania.