Skip to main content
Slider www ogólny 24. Gala Urtica Dzieciom

24. Gala Urtica Dzieciom

Są takie obrazy, które zna cały świat. W tym roku Podopieczni Fundacji Urtica Dzieciom pokazali nam je w nowej odsłonie, w „Świecie Moimi Oczami”.

25 listopada 2021 r. w Zamku Topacz we Wrocławiu odbędzie się 24. Gala Urtica Dzieciom – charytatywna aukcja prac plastycznych wykonanych przez dzieci zmagające się z chorobami onkologicznymi. 

Podczas wydarzenia pod aukcyjny młotek trafi 30 wyjątkowych dzieł sztuki. Obrazy namalowali pacjenci 18. oddziałów onkologii i hematologii dziecięcej w Polsce podczas warsztatów „Słoneczna Galeria”.

Ze względu na wciąż trwającą sytuację epidemiologiczną 24. Gala Urtica Dzieciom odbędzie się w formie hybrydowej. Transmisja live z Dużej Aukcji, na której będziemy podziwiać piękne obrazy i śledzić licytację, dostępna będzie o godzinie 18:00 w fundacyjnym Facebooku i YouTube.

Kontynuacją wydarzenia, śladem poprzedniego roku, będzie Mała Aukcja na portalu Allegro Charytatywni. W zbiórce „Świat moimi oczami” pojawi się aż 100 obrazów namalowanych przez podopiecznych Fundacji. Od 25 listopada do 6 grudnia każdy z nas będzie miał szansę wylicytować piękny obraz: kopie prac znanych malarzy, a także autorskie  pejzaże, martwą naturę, motywy zwierzęce, abstrakcję i wiele innych.

Aukcja charytatywna kierowana jest do wszystkich tych, którym los walczących z nowotworem dzieci nie jest obojętny. Tradycyjnie dochód z licytacji zostanie przekazany do 18. oddziałów onkologii i hematologii dziecięcej w Polsce oraz na inne cele statutowe Fundacji Urtica Dzieciom. 

Mamy nadzieję, że i tym razem będziemy mogli liczyć na Wasze wsparcie i wspólnie udowodnimy, że #pomaganietosztuka!

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, żeby być na bieżąco
ze sztuką pomagania.