Skip to main content

23. Gala Urtica Dzieciom za nami – fotorelacja!

01 grudnia 2020
23. Gala Urtica Dzieciom za nami

26 listopada 2020 r. w Muzeum Narodowym we Wrocławiu odbyła się 23. Gala Urtica Dzieciom.

W tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną Gala odbyła się w zupełnie nowej formie. Po raz pierwszy
w całości zorganizowana została online. Jak zawsze podzielona została na dwie aukcje Dużą i Małą.

Duża Aukcja miała miejsce w gmachu Muzeum Narodowego i była transmitowana w formie live na Facebooku
i YouTube Fundacji. Dla licytujących powstał dedykowany program do licytowania, dzięki któremu mogli licytować obrazy na odległość. Podczas wydarzenia odbyła się licytacja 41 prac plastycznych wykonanych przez pacjentów dziecięcych oddziałów onkologii i hematologii. Dzięki hojności darczyńców pozyskaliśmy kwotę 272 776,00 zł zł!

Mała Aukcja natomiast rozpoczęła się 27 listopada br. w formie licytacji na portalu Allegro Charytatywni pod nazwą zbiórki „To, co ważne”. Licytacja dostępna dla każdego trwała do 6 grudnia br.

Łącznie podczas 23. Gali Urtica Dzieciom udało nam się uzyskać zawrotną kwotę 322 322,50 złotych!

Dochód ze sprzedaży obrazów z całej Gali zostanie przekazany na wsparcie 18. dziecięcych oddziałów onkologicznych i hematologicznych oraz organizację turnusów „Urtica Dzieciom Camp”.

Tegoroczna Gala została objęta Patronatem Merytorycznym Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Kustosze
i Przedstawiciele Muzeum czynnie zaangażowali się w pomoc w realizacji wydarzenia i stworzenie recenzji obrazów prezentowanych podczas Gali.

Zarówno dla Państwa, jako odbiorców, jak i dla nas – zespołu Fundacji, Gala online była zupełnie nowym doświadczenie.
Z sukcesem udało nam się jednak pokazać, że mimo wielu przeszkód, na które napotkaliśmy w tym nietypowym roku, niemożliwe nie istnieje. Udowodniliśmy, że wspólnymi siłami
i zaangażowaniem jesteśmy w stanie dalej realizować nasze cele. Wszystkim, którzy wspierali działania Fundacji przez cały rok, serdecznie dziękujemy. Podziękowania należą się także niesamowitemu zespołowi, który tworzył tegoroczne wydarzenie.

Jednak te największe podziękowania i uznania wysyłamy do Małych Artystów – naszych podopiecznych, bez których Gala nie mogłaby się odbyć. Dziękujemy, że w tak trudnym czasie udało Wam się stworzyć tak piękne prace.

W tym roku było zupełnie inaczej, całkiem po nowemu. Każdy z nas był osobno przed ekranem swojego komputera, wspólnie jednak pokazaliśmy, że cel który przyświeca Fundacji, jest dla nas ważny. Udowodniliśmy, że los dzieci chorych nie jest nam obojętny i że mimo przeszkód potrafimy pomagać!

Tych, którzy 26 listopada br. nie mogli być z nami, zapraszamy do obejrzenia transmisji z Dużej Aukcji podczas 23. Gali Urtica Dzieciom. 

Zapraszamy do fotorelacji z gmachu Muzeum. Spójrzcie, jak Gala wyglądała za kulisami, jak się do niej przygotowywaliśmy i ile osób pracowało nad jej realizacją.

 

 

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, żeby być na bieżąco
ze sztuką pomagania.