Skip to main content

22. Gala Urtica Dzieciom już za nami – fotorelacja

04 grudnia 2019
22. Gala Urtica Dzieciom juz za nami – fotorelacja

W dniu 28 listopada 2019 r. w Zamku Topacz odbyła się 22. Gala Urtica Dzieciom. Wydarzenie połączone z licytacją 130 prac plastycznych wykonanych przez najmłodszych zmagających się z chorobami nowotworowymi, zgromadziło ponad 200 przedstawicieli świata kultury i biznesu. Dzięki hojności naszych darczyńców pozyskaliśmy kwotę ponad  377 tysięcy złotych! Dochód ze sprzedaży obrazów zostanie przekazany na wsparcie 18. dziecięcych oddziałów onkologicznych i hematologicznych oraz organizację turnusów „Urtica Dzieciom Camp”. Ceny prac rozpoczynały się już od kilkuset złotych. Najdroższym okazał się obraz pt. „Podziemne życie”, który znalazł swojego właściciela za imponującą kwotę 23 000 zł. Jego autorem jest 8-letni Piotr ze Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii w Kielcach.

Tegoroczna Gala została objęta patronatem merytorycznym Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Przedstawiciele Muzeum czynnie zaangażowali się w licytację i recenzje obrazów prezentowanych podczas Gali. Swoją obecnością zaszczycił zgormadzonych gości Prof. Jerzy Stuhr. Na uroczystości nie zabrakło także podopiecznych Fundacji Urtica Dzieciom wraz ze swoimi bliskimi oraz artystów plastyków i pracowników szpitali, z którymi współpracuje Fundacja.

Nowością były łączenia online z autorami obrazów, 16-letnim Jakubem i 12-letnim Patrykiem, którzy opowiedzieli o swoich dziełach. Dodatkową atrakcją tegorocznej Gali było również stoisko z filmem w technologii VR, na którym można było zobaczyć przebieg jednych z warsztatów plastycznych „Słoneczna Galeria” odbywających się w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii w Kielcach. Dzięki przestrzenności obrazu, widz mógł poczuć się jak jeden z uczestników zajęć. Gala zakończyła się muzycznym występem „The Film Harmony Orchestra” pod batutą Marcina Mirowskiego.

Relację filmową z tego wydarzenia można zobaczyć tutaj.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia fotorelacji z tego wyjątkowego dnia!

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, żeby być na bieżąco
ze sztuką pomagania.