Podczas tegorocznych wakacji przez Fundację Urtica Dzieciom i Stowarzyszenie Unicorn została zorganizowana druga edycja turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci zmagających się z chorobą nowotworową oraz ich rodziców. 

Turnusy odbywają się w krakowskim Centrum Psychoonkologii Unicorn i trwają sześć dni. Głównym celem jest przekazanie wsparcia psychologicznego dzieciom i rodzicom, którzy od kilku lat walczą z chorobą nowotworową.

Plan turnusu obejmuje spotkania z psychologiem dziecięcym oraz psychoonkologiem. Konsultacje mają formę spotkań indywidualnych i grupowych. Dodatkowo, uczestnicy spotykają się z dietetykiem, a nad ich formą fizyczną czuwają specjaliści z zakresu sportu i rekreacji.

Stałym elementem jest także wycieczka i zwiedzanie Krakowa. Oprócz zajęć z praktyki śmiechu, warsztatów plastycznych, odbywają się liczne gry i zabawy.

Uczestników odwiedzają znane i szanowane osoby ze świata kultury i sztuki. Podczas tegorocznej edycji gośćmi specjalnymi byli Jan Mela, Mateusz Damięcki, Jacek Wójcicki oraz Jerzy i Barbara Stuhrowie, którzy obecni byli podczas każdego turnusu.

Druga edycja turnusów trwała od czerwca do sierpnia. Dzięki finansowemu wsparciu uzyskanym podczas zbiórki crowdfundingowej odbyło się pięć turnusów. Z pomocy specjalistów skorzystało ponad 90 osób.

Zapraszamy do fotogalerii z Urtica Dzieciom Camp!