- To ogromny sukces i wielka radość dla wszystkich osób zaangażowanych w nasz projekt – podkreśla Tomisław Bensari, prezes zarządu PGF Urtica. - Szczególne gratulacje należą się małym pacjentom, którzy poświęcili swój czas i siły na to, by stworzyć te wyjątkowe dzieła i przekazać je na aukcję. To dzięki ich wysiłkowi szpitalne oddziały onkologiczne i hematologiczne zyskają nowe, pogodniejsze oblicze – dodaje Tomisław Bensari.

O tym, jak ważna jest pogoda ducha w walce o zdrowie najlepiej wie Julia Janik – ambasadorka i radosna twarz projektu warsztatów plastycznych Słoneczna Galeria. Historia Julii pokazuje drogę, jaką pokonują setki dzieci w Polsce, u których diagnozowana jest choroba nowotworowa. Ból, strach i długotrwała hospitalizacja – tak w ich oczach wygląda szpitalna rzeczywistość. I to właśnie dla tych dzieci w 17 szpitalach na terenie całej Polski PGF Urtica organizuje warsztaty plastyczne Słoneczna Galeria, dzięki którym mogą zapomnieć o chorobie i przyjemnie spędzać czas. Dla części z nich, tak jak w przypadku Julii, szpital stał się drugim domem.

Rekordowa suma zebrana podczas aukcji Urtica Dzieciom trafi do szpitali biorących udział w projekcie za pośrednictwem Fundacji Dbam o Zdrowie, która jest partnerem akcji.